👈 فروشگاه فایل 👉

طرح توجيه و کارآفرینی پرورش ماهي قزل‌آلا

ارتباط با ما

... دانلود ...

طرح توجيه و کارآفرینی پرورش ماهي قزل‌آلا

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

دسته بندی : وورد

نوع فایل :  word (..DOC) ( قابل ويرايش و آماده پرينت )

تعداد صفحه : 15 صفحه

 قسمتی از متن word (..DOC) : 

‏وزارت تعاون

‏معاونت طـرح و برنامه

‏طرح توجيه فني ، مالي و اقتصادي

‏پرورش ماهي قزل‏‌‏آلا

‏با ظرفيت هـشتاد تن در سـال

‏مرداد ماه 1382

‏خـلاصــه طــرح

‏موضوع طرح :پرورش ماهي قزل آلا ‏( در سيستم مدار بسته )

‏ظرفيت : هشتاد تن در سال

‏محل اجراي طرح : قابل اجرا دركليه مناطق كشور

‏سرمايه گذاري كـل: 8/1332 ميليون ريال

‏سهم آوردة متقاضي: 8/142 ميليون ريال

‏سهم تسهيلات: 1190 ميليون ريال

‏دورة بازگشـت سرمايه: 21 ماه

‏ميزان اشتغال زايي : هشت نفـر

‏ مقــــدمه :

‏ با افزايش روز افزون جمعيت و نياز به غذا و مواد پروتئيني ، جايگاه توليد و پرورش ماهي در آبهاي داخلي و بهره برداري بهينه از منابع آبي در دسترس روز به روز آشكارتر مي‏‌‏شود. اهميت اين موضوع با توجه به نقش مصرف گوشت ماهي در تامين سلامت افراد و همچنين مقايسه سرانه اندك مصرف آن در قياس با ممالك توسعه يافته عيان تر خواهد شد. توسعه اين حرفه به عوامل مختلفي بستگي دارد و در نتيجه هر كدام از اين عوامل موجب بروز تنگناهايي در راه توسعه گشته اند. از جمله ، فاكتورهاي عدم سهولت دسترسي به آب، زمين مناسب، شرايط اقليمي مساعد و تغييرات فصلي در كميت يا كيفيت آب در دسترس، در بسياري از مناطق باعث ايجاد مشكلاتي در توسعه مزارع پرورش ماهي قزل

‏‌‏آلا با روشهاي متداول شده است. بمنظور مقابله با اين مسائل ، استفاده از سيستم هاي گردشي و استفاده مجدد از آب يا سيستم مدار بسته بتازگي مد نظر صاحب نظران واقع شده است.

‏ در اين روش، آب حوضچه هاي پرورشي پس از اجراي مراحل تصفيه فيزيكي و زيستي، از نظر گازهاي محلول متعادل مي‏‌‏شود و آب تازه مورد نياز در اين روش از 2 تا 25% وارد سيستم مي‏‌‏شود. اكسيژن مورد نياز در اين سيستم از طريق هوادهي و همچنين استفاده از اكسيژن خالص تامين مي‏‌‏شود.

‏ به منظور استفاده از حداكثر ظرفيت نگهداري، لازمست در سيستم از ماهيان بااوزان مختلف نگهداري شود و در فواصل زماني معين با رشد و نمو ماهيان، ماهيان با وزن مناسب را صيد نمود. اين فاصله زماني معمولا در حدود دو ماه در نظر گرفته مي‏‌‏شود. همچنين شايان ذكر است كه رشد كامل ماهي حدود نه ماه به طول خواهد انجاميد و نخستين محصول پس از پايان ماه نهم به بازار عرضه خواهد شد.

‏ طرحهاي پرورش ماهي با روشهاي علمي و درقالب واحدهاي صنعتي و نيمه صنعتي موجبات دستيابي به توليد اقتصادي و بهداشتي اين فراورده ها را فراهم مي آورد. با اجراي اين گونه طرحها علاوه بر تامين پروتئين مورد نياز جوامع در حال رشد، راندمان توليد افزايش يافته و از امكانات بالقوه و بالفعل محلي و منطقه اي استفاده بهينه به عمل مي آيد مضافاً اينكه باعث ايجاد اشتغال مولد گرديده و سوددهي معقولي را براي سرمايه گذار در پي خواهد داشت. ضمن اينكه اين طرح داراي اين قابليت مي‏‌‏باشد كه در قالب تعاوني هاي بانوان به مرحله اجرا درآيد.

‏ توجيه اقتصادي طرح :

‏ الف ‏–‏ سرمايه گذاري ثابت :

‏ الف ‏–‏ 1 ) زمي‏ü‏ن :

👇محصولات تصادفی👇

پاورپوینت آشنايي با نظام مشاركت و حلقه هاي كنترل كيفيت QCC پاورپوینت روستا 2 تاریخچه قلیان در ایران دانلود پاورپوینت بازاریابی رابطه مند با مشتری دانلود پاورپوینت معيارهائي براي انتخاب يك روش معماري سازماني