👈 فروشگاه فایل 👉

تحقیق تحلیل بنیادی شرکت کالسیمین

ارتباط با ما

... دانلود ...

تحقیق تحلیل بنیادی شرکت کالسیمین

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

دسته بندی : وورد

نوع فایل :  word (..doc) ( قابل ويرايش و آماده پرينت )

تعداد صفحه : 19 صفحه

 قسمتی از متن word (..doc) : 

‏1

‏تحلیل بنیادی شرکت ‏کالسیمین

‏معرفی شرکت و ‏تاریخچه :

‏شرکت کالسیمین در سال 1343 با سرمایه 50 میلیون ریال با هدف انجام فعالیت‌هایی در زمینه اکتشاف، استخراج و بهره‌برداری از معادن، تغلیظ و ذوب معدنی، ایجاد کارخانه‌های تبدیلی مواد معدنی و انجام کلیه عملیات بازرگانی در ارتباط با موضوع فعالیت شرکت تاسیس و به ثبت رسید و در آذر ماه 1376 ماهیت حقوقی شرکت از سهامی خاص به سهامی عام تغییر یافت و اولین معامله سهام شرکت در بهمن ماه سال 1376 در تابلوی بورس اوراق بهادار تهران انجام گرفت‏.سرمایه شرکت در حال حاضر 97500 میلیون ریال می باشد و سهامداران عمده در حال حاضرعبارتنداز:

‏1)توسعه معادن روی ایران 47%

‏2) شرکت سرمایه گذاری صبا تامین  17%

‏فعالیت شرکت در دو بخش تولید کنسانتره سرب و روی و تولید شمش روی متمرکز می باشد.

‏تولیدات کالسیمین

‏تولیدات شرکت با توجه به سهمیه خاک دریافتی و ظرفیت تولیدی کارخانجات عبارتند از تولید 25 هزار تن کنسانتره سرب، 200 هزار تن کنسانتره روی خام و 100 هزار تن کنسانتره روی پخته و حدود 50 هزار تن شمش روی که در کارخانجات متعلق به شرکت به نام‌های مجتمع تغلیظ سرب و روی دندی و کارخانجات تولید شمش روی دندی و زنجان، مجتمع ذوب و احیای روی قشم و کارخانه روی بندرعباس تولید می‌گردد.

‏این شرکت یکی از بزرگترین شرکتهای تولید روی است که دارای 4 کارخانه تولید شمش روی و 2 کارخانه تولید کنسانتره روی و سرب می باشد . شرکت در کارخانجات دندی و خرمشهر عمل فلوتاسیون را انجام داده و خاک معدنی را تبدیل به کنسانتره محتوی  بالای 50% روی و همجنین کنسانتره 60% محتوی سرب می کند این کارخانجات با دریافت بیش از 320 هزار تن خاک در سال 82 مقدار 66 هزار تن کنسانتره روی پخته و 196 هزار تن کنسانتره روی خام و 30 هزار تن کنسانتره سرب تولید نموده است این در حالی است که در سال 81 مقدار 88 هزار تن کنسانتره پخته تولید نموده است و دلیل کاهش در سال 82 توقف تولید به مدت 4 ماه برای بازسازی کارخانه های مزبور بوده است که به نظر می رسد با توجه به بازسازی شرکت در سال 83 تولید کنسانتره با تمام توان و ظرفیت انجام گیرد . شرکت 4 کارخانه شمش روی در استانهای زنجان و هرمزگان می باشد ذوب  روی دندی با 14 هزار تن تولید و ذوب روی زنجان با 5 هزار تن در استان زنجان و در کنار معدن انگوران واقع شده اند و شرکت مجتمع ذوب و احیا روی قشم با ظرفیت 20 هزار تن و ذوب و روی بندرعباس با ظرفیت 10 هزار تن در استان هرمزگان قرار دارند که بیشتر برای صادرات مورد نظر هستند .

‏3

 ‏شرکت کالسیمین بزرگ‌ترین عرضه‌کننده روی در بورس فلزات تهران است. ‏ولی‏ حجم و ارزش روی در بورس فلزات تهران در مقایسه با حجم و ارزش سایر فلزات نظیر فولاد، مس و آلومینیوم کمتر است، ولی عرضه و تقاضا برای آن در این بازار رسمی همچنان رو به افزایش است و با جلساتی که بین مسوولان این بورس و تولید‌کنندگان و عرضه‌کنندگان فلز روی اخیرا برگزار شده، قرار است برای جذب هر چه بیشتر متقاضیان روی در این بازار تلاش شود‏.

‏سرمایه گذاری‏‌‏ها و زیرمجموعه های شرکت کالسیمین

 ‏شرکت ‏کالسیمین با توجه به موضوع فعالیت خود و به منظور استقلال کامل در زمینه تولید و ‏فروش شمش روی و سرب اقدام به سرمایه گذاری در زمینه های مختلف نموده ‏است

‏ ‏شرکت تولید روی بندر عباس:‏

 ‏شرکت ‏تولید روی بندرعباس در منطقه ویژه اقتصادی معادن و فلزات و در بخشی از ‏اراضی ‏مجتمع ‏آلومینیوم المهدی به مساحت 120000 ‏مترمربع واقع شده است و از شمال به ‏پالایشگاه ‏نفت، از جنوب به انبار المهدی ، از شرق به کارخانه المهدی و از غرب به ‏جاده ‏پالایشگاه ‏منتهی می شود. ماده معدنی مورد استفاده این شرکت کنسانتره روی می باشد ،که از این ‏ماده معدنی شمش روی حاصل می شود .اکثر تولیدات این شرکت صادر می شود و فرصت مناسبی ‏را برای شرکت کالسیمین بوجود می آورد که بتواند بازار حاشیه خلیج فارس را به تصرف ‏خود درآورد.

 ‏شرکت ‏ذوب و احیای روی قشم

‏شرکت ذوب و احیای روی قشم در 45 کیلومتری قشم و 25 کیلومت‏ر‏ی بندرعباس ‏(راه آبی) به همراه شرکت تولید روی بندرعباس در استان هرمزگان از شرکت های تابعه ‏کالسیمین به شمار می روند. این‏ ‏ کارخانه در سال 78-1377 توسط شرکت NFC ‏چین ‏مورد بهره برداری قرار گرفت.‏خوراک این شرکت نیز کنسانتره روی می باشد‏ ‏ و محصول خروجی این شرکت‏ ‏ شمش روی می باشد .این شرکت نیز مانند تولید روی بندر عباس اکثر محصولات خود را صادر می کند و از موقعیت مناسبی جهت تسخیر بازار خلیج فارس برخوردار است. نکته مهمی که در مورد این دو شرکت وجود دارد این است که این شرکتها در سال 1382 زیان ده بودند اما با افزایش قیمت جهانی روی به سود دهی رسیدند.

‏کارخانه ذوب روی زنجان:

‏ ‏کارخانة ‏ذوب روی زنجان در 12 کیلومتری جاده زنجان- تاکستان واقع شده است. یکی از اهداف ‏وزارت صنایع و معادن در دو دهه اخیر ایجاد ‏زمینه ‏سودآوری بیشتر، کاهش واردات و استفاده بهینه از امکانات موجود داخلی بوده ‏که ‏منجر ‏به احداث کارخانه های تولید شمش فلزات مختلف شده است. با توجه به قرار ‏گرفتن ‏معدن ‏سرب و روی انگوران به عنوان بزرگترین معدن سرب و روی کشور در استان ‏زنجان‏،‏ ‏در ‏طول سالهای 71-1361 تلاشهایی به منظور احداث کارخانة تولید شمش روی با ‏ظرفیت 60000 ‏تن ‏در سال در استان زنجان صورت گرفت. اما به دلیل بروز مشکلاتی از جمله

‏3

‏عدم ‏همکاری ‏شرکتهای خارجی دارندة تکنولوژی مورد نظر،که خود وابسته به تراستهای ‏تولیدکننده ‏روی در جهان هستند، این تلاشها به نتیجة مطلوب نرسید. در نهایت شرکت ‏فرآوری ‏مواد معدنی ایران توانست با کمک شرکت مهندسی کاهنربا و با الگو برداری ‏از ‏طرح ‏اولیه ارائه شده توسط شرکت برزیلی اینکا ، اولین کارخانه روی ایران را در ‏زنجان ‏در ‏تاریخ 1/2/72 راه اندازی نماید. این کارخانه در ابتدا در مقیاس پایلوت و ‏با ‏ظرفیت 1 ‏تن در روز فعالیت خود را آغاز نمود. پس از تولید موفقیت آمیز ورق روی، ‏و ‏بهبود ‏وضعیت اقتصادی فلز روی و حصول نتایج مثبت، به تدریج طرح توسعه کارخانه ‏برنامه ‏ریزی ‏شد که در نهایت در سال 1374 به پایان رسید. در نتیجه ظرفیت تولیدکارخانه به 11 ‏تن ‏در روز افزایش یافت. خوراک کارخانه در ابتدا کنسانتره کلسینه روی بودکه ‏ازکارخانه ‏تغلیظ دندی توسط شرکت کالسیمین تأمین می شد. در سال 1376 این کارخانه ‏به ‏منظور ‏پرداخت شدن بدهی های شرکت فرآوری مواد معدنی ایران به شرکت کالسیمین ‏فروخته ‏شد . ‏ظرفیت تولید این شرکت در حال حاضر 5000 تن شمش روی در سال می باشد و عیار شمش ‏تولیدی 96/99 درصد است.

 ‏کارخانه ذوب روی دندی :

‏کارخانه ‏ذوب روی دندی در حدود 100 کیلومتری جنوب شهر زنجان و در مجاورت کارخانه ‏تغلیظ ‏دندی واقع شده است. در سال 1371 قراردادی جهت احداث واحد پایلوت بین ‏شرکت ‏کالسیمین ‏و شرکت مهندسی کاهنربا منعقد شد نتایج مثبت حاصل از بهره‌برداری واحد ‏پایلوت ‏در مرداد ماه 1372 منجر به عقد قرارداد طراحی و احداث کارخانه 7 هزار ‏تنی ‏شمش ‏روی گردید. پس از انجام مطالعات زمین‌شناسی ژئوتکنیکی و ژئوفیزیک، محل ‏احداث ‏کارخانه ‏در مجاورت کارخانه تغلیظ دندی تعیین شد. طراحی و اجرای کل پروژه توسط ‏متخصصین ‏داخلی انجام شده است. در نهایت کارخانه در سال 1376 به طور رسمی ‏راه‌اندازی ‏شد. ‏خوراک این کارخانه کنسانتره خام و کلسینه روی می باشد و محصول اصلی کارخانه شمش روی ‏و محصول جانبی آن سرباره اکسید روی می باشد. عامل اصلی در تعیین نوع محصول کارخانه ‏بیش از هر چیز مسایل اقتصادی و روند تغییرات ‏قیمت ‏محصولات مختلف فلزی در بازار جهانی و داخلی می باشد. در واقع نمی توان ‏انتظار ‏داشت ‏که کارخانه در تمام سال های تولید خود به طور کامل از روند منظمی پیروی ‏نماید، ‏زیرا ‏بعضی از شرایط بازار فروش ایجاب می نماید تا برنامه ریزی تولید دچار ‏تغییراتی ‏شود. ‏مثال بارز این مسئله در چند سال اخیرمی باشدکه به دلیل بالارفتن مصرف داخلی ‏و ‏قیمت ‏ها، کارخانه دندی تولید خود را افزایش داده و سعی کرده تا با محصول ‏پرعیار ‏فعالیت ‏نماید. زیرا تولید محصول از خوراک پرعیار نسبت به کم عیار همان طور که ‏مشخص ‏است ‏بیشتر می باشد. به طور متوسط می توان گفت که هر 1000 تن خوراک کم ‏عیار350-300 ‏تن ‏محصول و 1000 تن خوراک پرعیار حدود 450 تن محصول خواهد داشت.

 ‏کارخانه سرب و روی انگوران

 ‏کارخانه ‏فرآوری سرب و روی انگوران با ظرفیت حدود 140 تن بر ساعت ، در 100 ‏کیلومتری ‏جنوب ‏غربی شهرستان زنجان واقع شده است. خوراک این کارخانه ، کانسنگ اکسیده سرب

👇محصولات تصادفی👇

پاورپوینت 5 ستون کسب و کارهای نوپا دانلود پلان اتوکد المان شهری مديريت پايگاه داده هوشمند پاورپوینت سازه نگهبان دانلود پاورپوینت نیرو علوم پایه نهم