👈 فروشگاه فایل 👉

پاورپوینت حمام وگرمابه وتاریخچه حمام

ارتباط با ما

... دانلود ...

پاورپوینت حمام وگرمابه وتاریخچه حمام

پاورپوینت حمام وگرمابه وتاریخچه حمام دارای 73 اسلاید وقابل ویرایش

حمام: گرمابه از جمله ابنيه مهم شهری بوده که معمولاً در مراکز محلات و يا مجاور راسته های بازاروياگذرهای اصلی احداث می شده است . گرمابه،برابر با جايگاه گرم است. در اينجا "آبه"به معنی آب نيست،بلکه آبه ياآوه ياآوج،برابر جايگاه است و به جايگاه ساختمان گفته می شود. به طور كلي حمام واژه اي عربي است و معادل آن در فارسي گرمابه است .

ساخت حمام فراتر از زمان سليمان نبي نبوده است.بر مبناي كاوشهاي باستان شناسانه بدست آمده كه گرمابه در عصر هخامنشي و ساساني رواج داشته و مورد استفاده طبقات بالاي جامعه بوده است .در عصر صفوي نيز ساخت حمام ها رونق يافت.

آشنايي با برخي از فضاهاي حمام :

1.پاچال

2.بينه و سربينه

3.مياندر

4.گرمخانه

5.دستك

6.كريز

7.خزينه

8.گلخن

9.ميانداب

10.تيون

آشنايي با برخي از فضاهاي حمام :

بينه و سربينه :

بينه به شکل چهارضلعی،هشت ضلعی و کشکولی ساخته میشده ودر اطراف آن رختکن ها(سربينه)قرار داشته اند. سربينه سكوهايي گرداگرد بينه با قاعده اي مشابه است كه محل نشستن يا تعويض لباس مراجعين بوده است و زير سكوها حفره هايي براي قرار دادن كفش و گيوه تعبيه شده است .

👇محصولات تصادفی👇

ارزیابی بیمار دانلود پلان اتوکد بیمارستان 100 تخت خوابه دانلود پاورپوینت نقش بيمه در سرمايه گذاری ها دانلود پاورپوینت دنیای پر رمز و راز افسانه ها و حماسه ها دانلود پاورپوینت جغرافیای انسانی درس12 (پراکندگی و نقش شهرها)