👈 فروشگاه فایل 👉

تحقيق اصول اندازه‌گيري روش‌هاي بازيافت انرژي در فرآيند تقطير

ارتباط با ما

... دانلود ...

تحقيق اصول اندازه‌گيري روش‌هاي بازيافت انرژي در فرآيند تقطير

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

دسته بندی : وورد

نوع فایل :  word (..doc) ( قابل ويرايش و آماده پرينت )

تعداد صفحه : 11 صفحه

 قسمتی از متن word (..doc) : 

‏1

‏عنوان:

‏تحقيق اصول اندازه‏‌‏گيري

‏موضوع:

‏روش‏‌‏هاي بازيافت انرژي در فرآيند تقطير

‏فهرست

‏چكيده

‏مقدمه

‏توضيح

‏2

‏روش‏‌‏هاي بازيافت انرژي در فرآيند تقطير

‏چكيده:

‏پالايشگاه‏‌‏ها، مجتمع‏‌‏هاي پتروشيمي و صنايع شيميايي از عمده‏‌‏ترين مصرف كنندگان انرژي در ميان صنايعي هستند كه انرژي را به صورت سوخت، بخار و برق مصرف مي‏‌‏كنند. هر يك از مجتمع‏‌‏هاي فوق داراي گونه‏‌‏هاي مختلف فرآيندهاي عملياتي مي‏‌‏باشند كه بطور مشترك و يا مستقل از هم در سرويس مي‏‌‏باشند. از ميان فرآيندهاي متداول، عمليات تقطير در پالايشگاه‏‌‏ها از نقطه نظر مصرف انرژي از اهميت ويژه‏‌‏اي برخوردار هستند.

‏مقدمه

‏3

‏عمليات تقطير درپالايشگاه‏‌‏ها عبارت است از فرآيند اقتصادي جداسازي برش‏‌‏هاي نفتي جهت حصول به يك مشخصه كيفي خاص مي‏‌‏باشد. در فرآيند تقطير كه پارامتر اختلاف نقاط جوش اجزا تشكيل دهنده، عامل جداسازي است، عمليات تكراري تبخير و ميعان كه تا جداسازي موردنظر انجام مي‏‌‏گيرد، باعث به هدر رفتن مقادير زيادي انرژي مي‏‌‏گردد. انرژي لازم در يك فرآيند تقطير از طريق جوش‏‌‏آور تامين مي‏‌‏گردد. با توجه به قابليت در دسترس بودن و اقتصاد فرآيند، منبع تامين گرما جهت جوش‏‌‏آور شامل بخار آب، روغن‏‌‏هاي داغ و يا كوز‏‌‏ه‏‌‏ها مي‏‌‏باشند.

‏بخارات داغ در داخل برج به سمت بالا حركت مي‏‌‏كنند و با مايعاتي كه با سمت پايين در جريان هستند، در چندين مرحله (روي سيني‏‌‏ها) تماس پيدا مي‏‌‏كنندو در نهايت با تبادل حرارت به تعادل مي‏‌‏رسند. اجزا سبك تبخير شده، در حالي كه اجزا سنگين ميعان مي‏‌‏شوند. بخارات در بخش بالاسري كه غني از اجزا سبك است، ميعان مي‏‌‏شوند. بخشي از اين مايعات به برج برگردان مي‏‌‏شود و بخشي به عنوان محصول از بالاسري خارج مي‏‌‏گردد . گرماي حاصل از ميعان اغلب به هوا يا آب و يا هر دو منتقل مي‏‌‏شود و گاهي نيز به عنوان پيش گرمكن جريان خوراك و يا ساير موارد استفاده مي‏‌‏گردد. در واقع مقدار اين انرژي تعيين كننده است و همين امر آن را براي بازيافت جذاب‏‌‏تر مي‏‌‏كند، اما به دليل سطح دماي پايين، استفاده مفيد از آن امكان‏‌‏پذير نمي‏‌‏گردد. به علاوه بخش اعظم آن نيز بوسيله تشعشع و جابجايي از سيستم تقطير به محيط منتقل مي‏‌‏شود.

👇محصولات تصادفی👇

بررسی تأثیر آموزش بر آگاهی و نگرش بیماران هموفیل 20 – 12 سال مراجعه كننده به مجتمع درمانگاهی امام خ پرسشنامه رضايت زناشويي انريچ پاورپوینت در مورد هوش مصنوعی دانلود پاورپوینت پیشرفت های علمی مسلمانان درس نهم مطالعات اجتماعی پایه ششم دبستان حدیث ثقلین یکی از حدیث