👈 فروشگاه فایل 👉

تحقیق لایه ی ا وزون چیست 12ص

ارتباط با ما

... دانلود ...

تحقیق لایه ی ا وزون چیست 12ص

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

دسته بندی : وورد

نوع فایل :  word (..doc) ( قابل ويرايش و آماده پرينت )

تعداد صفحه : 10 صفحه

 قسمتی از متن word (..doc) : 

‏لایه ی ا‏ ‏وزون چیست ؟

‏انسان روز به روز بیشتر متوجه می شود که کارهای روزانه اش میتواند بر آب و هوای کره ی زمین آب و غذای مصرفی خودش هوای تنفسی اش و بسیاری چیزهای دیگر تاثیر بگذارد.

‏امروزه عدهای اختیار می کنند که بسیاری از وسایلی که انسان به فضا پرتاب می کند ممکن است برای لایه خطرناک و زیان بار باشد .

‏لایه اوزون چه اهمیتی دارد؟

‏کره زمین را لایه ضخیمی از هوا به نام اتمسفر‏ یا جو کشنده است اتمسفر زمین امکان پیدایش و ادامه حیات در روی این کره رافراهم می کند هوایی که تنفس می کنیم از همین اتمسفر است این اتمسفر ما در برابر برخی تابشهای خطرناک خورشید محفوظ می داردکره زمین را نیز در برابر گرماو سرمای شدید‏حفظ می کند گذشته از اینها اتمسفر فواید بسیاری دیگر برای انسان دارد اوزون شکلی از اکسیژن است در این لایه اثری از باد نیست و هوا گرم است انچه باعث گرمی هوا می شود همین گاز اوزون است

‏چرا ‏آ‏ب بخار می شود ؟

1

‏همه ما دیده ایم که هرگاه لباسهای خیس را روی طناب بیندازیم پس از مدتی خشک می شود تبخیر به عمل تبدیل یک مایع به بخار یا گاز مجاورت در هوا گفته می شود همه مایعات بایک سرعت تبخیر نمی شوند مثلا الکل دو نیرو وجود دارند که برمولکولهای تشکیل دهنده هر جسم تاثیر می گذارند یکی جاذبه مولکولی است که مولکولهارابه هم دیگر نزدیک و تشکیل قطره ها و لایه های نازک را ممکن می سازد دیگری جنبش گرمایی مولکولهاست که باعث دوری وگریختن انها از یکدیگر می شود وقتی میان این دو نیرو تناسبی نسبی برقرار باشد مایع تشکیل می شودوقتی هوا در بالای مایعی حرکت کند برسرعت تبخیر می افزاید و اگر سطح بیشتری از مایع در معرض هوا قرار گیرد تبخیر سریعتر صورت می گیرد آب داخل یک طشت کم عمق ‏زودتر از اب یک کوزه یا سبوی دراز تبخیر می شود‏ ‏. ‏

‏چرا غروب خورشید زیبا است ؟

‏خورشید هیچ نقشی در زیبا شدن غروب ندارد و انچه که ادمی را به شگفت وا میدارد این است که یکی از عوامل پیدایش این زیبایی وجود گرد و غبار در هوا است . در واقع ذرات گرد و غبار رنگ آبی درآسمان می دهند و غروب خورشید را سرخگون می گردان‏ند نور سفید خورشید عملا ترکیبی از تمام رنگهای تشکیل دهنده رنگین کمان است .هر رنگ طول موجی خاص خود دارد طول موج رنگ بنفش از همه کوتاهتر و طول موج رنگ قرمز از همه بلندتر است اما لازم به تذکر است که سرخی نور خورشید به هنگام غروب به نوعی ذراتی بستگی دارد که در هوا وجود دارند و نور خورشید را پراکنده خواهند ساخت در این کار مخصوصا قطرات و ذرات بسیار ریز آب نیز موثر اند و به همین علت است که بعضی از تکه ابر ها به هنگام غروب خورشید به رنگ سرخ دیده می شوند .

‏چرا هوای نوک کوه سردتر از پایین کوه است ؟

‏جو یا اتمسفر زمین از چند لایه تشکیل شده است که هر یک با دیگری فرق می کند لایه های اصلی عبارتند از : تروپسفر ‏–‏ استراتسفر ‏–‏ ویون کره یا یونوسفر . این لایه ها برروی هم پوششی به ضخامت چند صد کیلومتر در اطراف کره زمین پدید می اورند .

‏هوا در مجاورت سطح زمین هممیشه گرمتر از هر جای دیگر است علتش انست که نور خورشید زمین را گرم می کند و زمین گرمایی از خود تولید می کند که باعث گرمی هوا می شود خورشید اتمسفر زمین را مستقیما گرم نمی کند در اخرین لایه در یون کره هوا بسیار رقیق است و اتم ها و مولکولها در معرض بمباران تشعشعات خورشید قرار دارند د رارتفاع 90 کیلو متری زمین درجه حرارت بسیار بالا است و در هنگام روز به 1650درجه سانتیگراد می رسد .

‏چگونه ستارگان تشکیل شده اند ؟

👇محصولات تصادفی👇

دانلود اتوکد جعبه گل تفاوت هاي مديريت و رهبري دانلود پاورپوینت آشنایی با زندگی مورچه ها پاورپوینت ماشین برداشت چغندر قند دانلود پاورپوینت ارزش پول