👈 فروشگاه فایل 👉

پاورپوینت کیفیت دائمی پدافند غیر عامل کشور

ارتباط با ما

... دانلود ...

پاورپوینت کیفیت دائمی پدافند غیر عامل کشور

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

دسته بندی : پاورپوینت

نوع فایل :  powerpoint (..ppt) ( قابل ويرايش و آماده پرينت )

تعداد اسلاید : 13 اسلاید

 قسمتی از متن powerpoint (..ppt) : 

اهميت پدافند غيرعامل

تجارب و شواهد ثبت شده در جنگهاي اعصار گذشته تاريخ بشري و قرن حاضر ، نمونه‌هاي مستدل و انكار ناپذيري است كه اهميت حياتي پديده ” دفاع غيرعامل“ را آشكار و ثابت مي‌نمايد ، موارد مشروحه ذيل نمونه‌ي بارزي از اين اهميت مي‌باشند.

1- بكارگيري اقدامات پدافند غيرعامل ، موجب زنده ماندن و ادامه حيات و بقاي نيروي انساني مي‌گردد كه با ارزش‌ترين سرمايه يك سازمان و قدرت ملي كشور مي‌باشد.

2- دفاع غيرعامل موجب صرفه‌جويي كلان اقتصادي و ارزي در حفظ تجهيزات و تسليحات بسيار گران قيمت نظامي نظير (هواپيماهاي شكاري و ترابري ، سامانه‌هاي موشكي و پدافند هوايي و زمين به زمين ، رادارها ، شناورها ، توپخانه صحرايي ، تانكها ، نفربرها و...) مي‌گردد.

3- دفاع غيرعامل ، مراكز حياتي و حساس (اقتصادي ، سياسي ، نظامي ، ارتباطي ، مواصلاتي ، پالايشگاهها ، نيروگاهها ، بنادر ، فرودگاهها ، مجتمع‌هاي صنعتي و ...) را در برابر حملات و بمباران‌هاي هوايي و حملات زميني دشمن حفظ نموده ، خسارات و صدمات را تقليل و ادامه فعاليت و مقاومت در شرايط بحران و جنگ را ممكن مي‌سازد.

4- اقدامات دفاع غيرعامل موجب تحميل هزينه بيشتر به دشمن مي‌گردد.

5- دفاع غيرعامل موجب حفظ نيروها براي ضربه زدن در زمان و مكان مناسب به دشمن و سلب آزادي و ابتكار عمل از دشمن و نيروي مهاجم مي‌شود.

اهميت پدافند غيرعامل

6- فريب يكي از اصول دفاع غيرعامل است ، تهيه و ساخت ماكتهاي فريبنده و كاذب ، يكي از اقدامات موثر دفاع غيرعامل است كه در صورت استتار و اختفاء و پوشش اهداف حقيقي ، فوايد و نتايج بسيار خوبي دارد.

7- در مقام مقايسه 3 عنصر (تهاجم ، دفاع عامل و دفاع غيرعامل) عنصر دفاع غيرعامل ، مخارج و هزينه‌هاي كمتري دارد و از نظر اخلاقي و بشردوستانه و سياسي ، مفهومي صلح دوستانه‌تر دارد. همچنين نيل به ”دفاع غيرعامل“ در مقايسه با ”دفاع عامل“ ساده‌تر و سهل‌الوصول‌تر و با سياست خودكفايي و عدم وابستگي و استقلال كشورها موافق‌تر است.

8- پيشگيري بهتر از درمان ، و تصفيه آب در سرچشمه آسانتر از تصفيه در درياست.

9- انجام اقدامات دفاع غيرعامل در مراكز حياتي و حساس كشور ، به دلايل مشروحه ذيل موضوعي اجتناب ناپذير است.

1/9- وجود شكاف فن‌آوري در سامانه‌ها و تسليحات پدافند هوايي عامل به علت پيشرفت سريع سامانه‌هاي آفندي و پدافندي و عدم امكان تهيه فوري سامانه‌هاي مدرن پدافند هوايي بعلت هزينه‌هاي كلان و بي‌انتها بودن اين روند.

2/9- آسيب‌پذيري سامانه‌هاي پدافند هوايي در برابر جنگ الكترونيك پيشرفته دشمن.

اهميت پدافند غيرعامل

3/9- غافلگير شدن سامانه‌هاي پدافند هوايي در برابر هواپيماهاي تهاجمي و موشك‌هاي كروز و بالستيك بعلت پرواز در ارتفاع پايين و استفاده از نقاط كور راداري ، پرتاب موشك از ماوراء برد جنگ‌افزارهاي پدافند هوايي.

4/9- برتري هوايي دشمن.

5/9- عدم امكان پوشش كامل پدافندي مراكز حياتي و حساس و مهم و مراكز جمعيتي كشور به علت وسعت سرزميني و روند آمار افزايشي ساخت و احداث مراكز حياتي و حساس جديد.

6/9- برابر آمار سرشماري سال 1378، تعداد شهرهاي كشور 600 شهر و تعداد روستاها 6500 روستا بوده است، پدافند هوائي مراكز حياتي و حساس موجود كشور در شهرها صرفاً با توپ ضدهوايي 23 ميليمتري ، نيازمند 240000 قبضه توپ ، يك ميليون و دويست هزار نفر نيروي انساني (خدمه) ، 30000 آتشبار و 7500 گردان پدافند هوايي خواهد بود كه امكان تامين ، تشكيل ، سازماندهي و پشتيباني آن دور از دسترس مي‌باشد.

7/9- محاسبه نمونه ياد شده صرفاً يك نوع ، از تسليحات پدافند هوايي را مدنظر قرار داده و ساير رينگهاي تسليحات توپخانه‌اي راداري و موشكي پدافندي را منظور ننموده است.

10- نظريه‌هاي راهبردي و دكترين‌هاي دفاعي دال بر اهميت و لزوم توجه به دفاع غيرعامل مي‌باشد.

👇محصولات تصادفی👇

دانلود پاورپوینت پیشگیری از سرطان الفباي مديريت زنجيره تامين پاورپوینت در مورد کره زمین پاورپوینت در مورد آناليز الگوريتم ها مبانی نظری و پیشینه روان درمانی