👈 فروشگاه فایل 👉

پاورپوینت درس 7(جامعه جهانی)

ارتباط با ما

... دانلود ...

پاورپوینت درس 7(جامعه جهانی)

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

دسته بندی : پاورپوینت

نوع فایل :  powerpoint (..pptx) ( قابل ويرايش و آماده پرينت )

تعداد اسلاید : 13 اسلاید

 قسمتی از متن powerpoint (..pptx) : 

بنام خدا

علوم اجتماعی (سال چهارم انسانی)

درس 7(جامعه جهانی)

روابط بین الملل و نظام جهانی:

شبکه روابط پایداری که در یک دوره ی تاریخی بین جوامع مختلف شکل می گیرد نظام جهانی است نظام جهانی محیطی بین المللی را شکل می دهد که از آن با عنوان جامعه ی جهانی نیز یاد می کنند روابط بین الملل متاثر از ویژگی های فرهنگی و قدرت تاثیرگذاری جوامع مختلف است. اگر یک فرهنگ بتواند در سطح جهانی تاثیرگذاری بیشتری داشته باشد نظام جهانی متاثر از آن فرهنگ شکل می گیرد و در صورتی که فرهنگ های مختلف در سطح جهانی حضور فعال و تاثیر گذار داشته باشند نظام جهانی صحنه ی تعامل فرهنگ ها و تمدن های مختلف خواهد بود.

اگر یک فرهنگ در سطح جهانی غالب باشد به میزانی که آن فرهنگ ویژگی های مطلوب یک فرهنگ جهانی را داشته باشد نظام جهانی از انسجام بیشتری برخوردار خواهد بود.

اگر فرهنگ یا فرهنگ های غالب و تاثیر گذار فاقد ویژگی های مطلوب باشند نظام جهانی با چالش ها و تضادهای درونی مواجه خواهد شد.

هنگامی که جامعه ی جهانی عرصه حضور فعال فرهنگ های متفاوت باشد نظام جهانی صحنه ی تعاملات گفت و گو ها یا برخوردهای فرهنگی و تمدنی خواهد بود و در این صورت چالش ها نیز از نوع چالش های بین فرهنگی و تمدنی خواهد بود.

👇محصولات تصادفی👇

مهندسی ارزش چیست؟ دانلود طرح درس روزانه شگفتی های برگ علوم تجربی پایه ششم پاورپوینت در مورد فضای دیجیتال و مجازی کودکان و نوجوانان دانلود پاورپوینت زندگینامه سهراب سپهری پاورپوینت شرکت بين المللي راز تجارت آريا