👈 فروشگاه فایل 👉

دانلود پاورپوینت تاریخ علوم و تمدن اسلامی

ارتباط با ما

... دانلود ...

دانلود پاورپوینت تاریخ علوم و تمدن اسلامی

عنوان پاورپوینت:دانلود پاورپوینت تاریخ علوم و تمدن اسلامی

فرمت: پاورپوینت قابل ویرایش

تعداد اسلاید: 15

پاورپوینت کامل و آماده ارائه

قسمتی از متن

استعمار فرهنگی غرب و ضعف ما

به نظر می رسد جامعه ما علیرغم کوتاه کردن دست استعمار سیاسی و اقتصادی، همچنان در استیلای استعمار فرهنگی غرب قرار دارد. غرب قرنهاست می کوشد سایر فرهنگها و تمدنها از جمله اسلام را تحقیر کرده و جامعه و فرهنگ خود را یگانه نمونه موفق و توانای تمدن بشری معرفی کند. علیرغم مخالفتهای عقیدتی که با غرب داشته ایم، در عمل و در لایه های عمیق جامعه حتی در سالهای پس از انقلاب هرچه بیشتر به سمت غرب کشیده شده ایم.

میراث تمدن اسلامی منبعی غنی برای احیای فرهنگی

در مقابله با طوفان فرهنگی غرب (جنگ نرم) و جهت سازماندهی مطلوب جامعه خود (الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت) هیچ منبعی غنی تر و تواناتر از میراث تمدن اسلامی نیست. اما برای جلب توجه جدی و همگانی به تاریخ تمدن اسلامی نیاز به شناخت و معرفی درست آن است. به این ترتیب می توانیم از میراث فرهنگی خود اعاده حیثیت کرده و تواناییهای آن را اثبات کنیم. افزايش آگاهيهاي عمومي درباره میراث علمی و تمدنی تاریخ اسلام نقش انکار ناپذيري در اعاده حيثيت فرهنگ و اعتقادات اسلامي در برابر انديشه و فرهنگ جديد غرب و ارتقاي هويت ديني و ملي و تحکيم خودباوري و اعتماد به نفس در نهاد آحاد جامعه خواهد داشت.

و...

دانلود پاورپوینت تاریخ علوم و تمدن اسلامی،پاورپوینت تاریخ علوم و تمدن اسلامی، تاریخ علوم ، تمدن اسلامی،

👇محصولات تصادفی👇

پاورپوینت در مورد Pericarditis تحقیق درمورد گفت ‌و گو‌ دانلود پاورپوینت طراحی کامپیوتر پایه اسناد انقلاب اسلامی پاورپوینت كمبود آب بحران