👈 فروشگاه فایل 👉

استان گلستان و مشخصات ان

ارتباط با ما

... دانلود ...

استان گلستان و مشخصات ان

مقدمه

استان گلستان در محدوده مختصات جغرافيايي 5600-5400 طول خاوري و 3630-3815 عرض شمالي و در بين استان‌هاي مازندران، سمان و خراسان قرار دارد.

استان گلستان در شمال و شمال شرق كشور بين طول‌هاي جغرافيايي َ51 ْ53 تا َ56 ْ19 شرقي و عرض‌هاي 30َ ْ36 تا َ08 ْ38 شمالي قرار دارد. مساحت اين استان 20893 كليومتر مربع بوده و مركز آن شهر گرگان با ارتفاع 13 متر از سطح دريا مي‌باشد.

جايگاه ويژه زمين‌شناسي

از ديدگاه زمين‌شناسي، ساختمان اين استان در دو پهنه زمين‌ساختي متفاوت قرار گرفته است. بخش شمال استان، پاره‌اي از صفحه توران و بخش جنوبي جزئي از ايران است و روزگاري بين اين دو صفحه اقيانوسي به نام پالئوتتيس وجود داشته است.

تاثير تابش آفتاب بر حرارت داخلي ساختمان

در اينجا با مشخص شدن تاثير تابش آفتاب در سطوح مختلف مي‌توان تاثير اين تابش را بر فضاي داخلي ساختمان نيز مورد بررسي قرار داد. بدين‌منظور ابتدا به توضيح انواع تبادل حرارتي پرداخته نحوه‌ي انتقال حرارت خورشيد از طريق ديوارها، سقف و پنجره‌هاي ساختمان به فضاي داخلي آن را مورد بررسي قرار مي‌دهيم، سپس به نحوه عملكرد اجزاي مختلف ساختمان مي‌پردازيم.

ضريب جذب انرژي حرارتي خورشيد در رنگ‌هاي مختلف

نوع رنگ درصد جذب

سفيد 10-15

سيد روغني 20-30

سفيد مرمري 40-50

خاكستري متوسط 60-70

سياه براق 80-85

مات 90-95

تابش آفتاب بر پنجره

تابش آفتاب بر پنجره‌هاي ساختمان تاثير زيادي در تغيير هواي داخلي آن دارد، بويژه زماني كه آفتاب به‌طور مستقيم به داخل بتابد، تاثير حرارتي پنجره بسيار بيشتر از ديوارهاست و فضاي داخلي بلافاصله پس از دريافت پرتو مستقيم آفتاب گرم مي‌شود. اگر ساختمان از مصالح ساختماني سبك ساخته شده باشد، اين افزايش گرما بيشتر محسوس خواهد بود. يكي از ويژگي‌هاي معماري مدرن، استفاده‌ي زياد از سطوح شيشه‌اي در ساختمان است.

👇محصولات تصادفی👇

پاورپوینت عربی 1 رشته علوم انسانی پرسشنامه سازگاری تحصیلی پاورپوینت در مورد آثار ثبت شده ایران در فهرست آثار ملی دانلود پاورپوینت مقدمه ای بر شبکه های پتری پاورپوینت در مورد زیست و ازمایشگاه گردش مواد در گیاهان (تحقیق داش آموزی)