👈 فروشگاه فایل 👉

دانلود پاورپوینت استراتژی های بازاریابی و فروش در شرایط بحران

ارتباط با ما

... دانلود ...

دانلود پاورپوینت استراتژی های بازاریابی و فروش در شرایط بحران

عنوان پاورپوینت:دانلود پاورپوینت استراتژی های بازاریابی و فروش در شرایط بحران

فرمت: پاورپوینت قابل ویرایش

تعداد اسلاید: 52

پاورپوینت کامل و آماده ارائه

قسمتی از متن

مفهوم بحران:

مفهوم بحران می تواند به معنای انحراف از وضعیت تعادل عمومی رابطه سازمان با محیط یا تعریفی از خصوصیت محیطی باشد که سازمان مجبور است به صورت مستمر از آن آگاهی داشته باشد. یک بحران سازمانی صرفا فاجعه ای نظیر رکود اقتصادی، سقوط یک هواپیما نیست که باعث خسارات شدید محیطی می شوند، بلکه می تواند دارای شکل هایی متنوع نظیر: بد نام شدن محصول، مخدوش شدن خدمات پشتیبانی، تحریم محصولات، اعتصاب، رشوه خواری، بلایای طبیعی در زمینه انهدام محصول، خرابی سیستم اطلاعات شرکت باشد.

براساس نظرات پیترسون و کلایر، مدیریت بحران تلاش نظام یافته توسط اعضای سازمان همراه با ذی نفعان خارج از سازمان، در جهت پیشگیری از بروز بحران ها و یا مدیریت اثر بخش بحران در زمان وقوع است.

طبقه بندی بحران از دیدگاه پارسونز

- بحران های فوری: این بحران های هیچ گونه علامت هشدار دهنده قبلی ندارند و سازمان نیز قادر به تحقیق و نیز برنامه ریزی برای دفع آنها نیستند.

2- بحران های تدریجی: این بحران ها به آهستگی ایجاد می شوند و می توان آنها را متوقف کرده و یا از طریق اقدامات سازمانی محدود ساخت.

3- بحران های ادامه دار: این بحران ها هفته ها، ماه ها، و یا حتی سال ها به طول می انجامند. استراتژی های مواجه شدن با این بحران ها در موقعیت های متفاوت، به فشار های زمانی، گستردگی کنترل و میزان عظیم بودن این وقایع بستگی دارد.

استراتژیهای بازاریابی:

üخارج شدن از بازارهای ضعیف وغیرمفید

üمتمرکز شدن در بازارهائی که شناسه (برند) شرکت قوی است.

üخرید رقبای ضعیف وشراکت وهمکاری با دیگران

üتوجه به بازارجوانان یا بازارهای فعال

üگرایش به بعضی از بازارهای خارجی

üتوجه به بازارهای دست دوم

üحضور در بازارهای فعال ونوظهور و خارجی

👇محصولات تصادفی👇

دانلود پاورپوینت تأثیر بازی های رایانه ای بر سبک زندگی جوانان و نوجوانان رضايت شغلي و آثار آن بر جامعه اقدام پژوهی چگونگی آشنایی دانش آموزان به کارآفرینی انتقام عمرو عاص از عماره پاورپوینت زبان علم چیست؟