👈 فروشگاه فایل 👉

بهداشت دهان و دندان در افراد هموفیل و بیماران با اختلالات خونریزی دهنده ی ارثی

ارتباط با ما

... دانلود ...

بهداشت دهان و دندان در افراد هموفیل و بیماران با اختلالات خونریزی دهنده ی ارثی

فرمت فایل:پاورپوینت{فایل ویرایشی} تعداد اسلاید:37اسلاید

چکیده ای از متن:

دهان سالم :دندان ها، از یک تاج از جنس مینا که عاج حساس را احاطه می کند و یک ریشه، که پوشش مینایی ندارد(شکل 1) تشکیل شده اند. همچنین دارای یک عصب یا پالپ می باشند، که توسط پرده ی پریودنتال، که آنها را به حفره ی استخوانی فکین متصل می کند ، احاطه شده اند.

رویش دندان ها

شروع تشکیل دندان ها در دوران جنینی روی می دهد.

تشکیل ریشه بعد از رویش دندان اتفاق می افتد.

تعداد دندان های شیری بیست عدد می باشد.

تعداد دندان های دائمی سی و دو عدد است.

مشکلات ناشی از رویش دندان

به ندرت رویش دندان ها باعث خونریزی می شود، ولی در صورت مشاهده ی خونریزی های خفیف لثه، با مرکز درمان هموفیلی تماس بگیرید.

- در صورتی که یک نوزاد خونریزی های دهانی مداوم داشته باشد، می توان، دارو های آنتی فیبرینولیتیک نظیر ترانس آمین را تجویز نمود.

در حدود نیمی از دندان های دائمی تا سن ده سالگی در دهان ظاهر می شوند.در این برهه از زمان احتمال تجربه ی خونریزی و یا نشت اندکی خون آبه برای کودکان وجود دارد.

متخصصین دندانپزشکی به والدین توصیه می کنند که به نرمی فشار ثابتی را در ناحیه ی ایجاد خونریزی وارد کنند و در صورت لزوم از داروهای آنتی فیبرینولیتیک استفاده نمایند.

غذاهای نرم و خنک مانند ماست و بستنی به کودک بدهند و از دادن غذاهای گرم و زبر پرهیز نمایند. این اقدامات می تواند به نگه داشتن لخته ی خون تا زمان ترمیم زخم کمک کند.

👇محصولات تصادفی👇

پاورپوینت فولاد ابزار چیست شناخت و تحليل ساختار سازماني وضع موجود تحقیق خويشتن پنداري( خودپنداره، خودپنداري) پاورپوینت منابع خطا در پژوهشهاي پزشكي پاورپوینت فرهنگ وتاثیر آن بر بهداشت مادر و نوزاد و نظام عرضه خدمات بهداشتی ودرمانی