👈 فروشگاه فایل 👉

پاورپوینت آشنائی با نيروگاه سيکل ترکيبی

ارتباط با ما

... دانلود ...

پاورپوینت آشنائی با نيروگاه سيکل ترکيبی

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

دسته بندی : پاورپوینت

نوع فایل :  powerpoint (..ppt) ( قابل ويرايش و آماده پرينت )

تعداد اسلاید : 75 اسلاید

 قسمتی از متن powerpoint (..ppt) : 

آشنائی با نيروگاه سيکل ترکيبی

انواع نيروگاه

نيروگاه هاي بخاري

نيروگاه هاي گازي

نيروگاه هاي سيكل تركيبي

نيروگاه هاي هسته اي

نيروگاه هاي بادي

نيروگاه هاي آبي

نيروگاه هاي خورشيدي

نيروگاه هاي زمين گرمايي

توضيح هزينه و راندمان

البته براي برق توليدي مقدار هزينه اي كه براي نيروگاه صرف مي شود براي واحدهاي مختلف فرق مي كند. براي واحد گازي هزينه سرمايه گذاري شده براي هر كيلو وات 270 دلار است و براي واحد بخار 550 الي 600 دلار مي باشد كه اين ارقام برگرفته از استانداردهاي كشورهاي اروپايي مي باشد . بايد توجه كرد كه طبق نتايج تجربي به دست آمده بازده نيروگاه هاي گازي 27 تا 34% و نيروگاه هاي بخار در حدود 30 الی 35% است و اين در حاليست كه بهره وري نيروگاه هاي سيكل تركيبي 50% ميباشد و در واقع جز ء بهترين حالتهاي موجود براي يك نيروگاه می باشد .

بخش هاي نيروگاه سيكل تركيبي

واحد هاي گازي

هر ماژل نيروگاه سيکل ترکيبی از دو واحد گازي و قدرت توليدی هر كدام مساوی در شرايط استاندارد با تجهيزات مشابه با يک واحد بخار تشکيل می شود .

واحد بخار

برای افزايش قدرت توليدي نيروگاه و بازيابي انرژي حرارتي خروجي از توربين هاي گازي و با نصب دو دستگاه بويلر بازياب با يك توربين بخار و سيکل خنک کاری با تجهيزات کامل بخش بخار را تشکيل می دهند .

تجهيزات جانبی

شامل بويلرهای کمکی , تجهيزات سوخت رسانی , تانکهای ذخيره سوخت و آب , ديزلهای اضطراری و ...

پست نيروگاهی

برای انتقال قدرت توليدی که براساس قدرت توليدی نيروگاه و قدرت انتقال در منطقه و فاصله نيروگاه تا مصرف طراحی و تجهيز می شود .

👇محصولات تصادفی👇

دانلود پاورپوینت روانشناسی رنگ در تبليغات پاورپوینت آشنايي با چارچوب برنامه های حوزه پاورپوینت Speech Recognition دانلود پاورپوینت ابر و باد درس 2 دوم فارسی اول دبستان پروپوزال حسابداری در مورد ارتباط فرهنگ و اشتباهات حسابداری