👈 فروشگاه فایل 👉

پاورپوینت پاورپوینت حسابداری تعهدی در دستگاه های دولتی HesabMag ir

ارتباط با ما

... دانلود ...

پاورپوینت پاورپوینت حسابداری تعهدی در دستگاه های دولتی HesabMag ir

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

دسته بندی : پاورپوینت

نوع فایل :  powerpoint (..ppt) ( قابل ويرايش و آماده پرينت )

تعداد اسلاید : 10 اسلاید

 قسمتی از متن powerpoint (..ppt) : 

1

استاد: دکتر نو نهال

تهیه و تنظیم : حسن اصلانی

حسابداری تعهدی در دستگاههای دولتی

2

اجرای حسابداری تعهدی

وزارت امور اقتصادی و دارایی در سال 1381 با تهیه دستورالعمل جدید برای نخستین بار امکان شناسایی برخی از تعهدات دستگاههای اجرایی و ثبت آن در صورتهای مالی را فراهم آورد و اولین قدم، هر چند کوچک، به سمت اجرای حسابداری تعهدی در دستگاههای اجرایی کل کشور برداشته شد. در حال حاضر نیز معاونت نظارت مالی و خزانه‌داری کل کشور در رویکرد کوتاه مدت خود بازنگری در رهنمودهای حسابداری دولتی با رعایت ماده 77 قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت را مدنظر قرار داده است . در رویکرد درازمدت نیز تدوین استانداردهای حسابداری بخش عمومی با همکاری سازمان حسابرسی در حال اقدام می‌باشد.

3

ضرورت اجرای حسابداری تعهدی

 

صورتهای مالی بر مبنای تعهدی، اطلاعات حسابداری جامعتری نسبت به اطلاعات حاصل از سیستم سنتی حسابداری نقدی ارائه می دهد. صورتهای مالی بر مبنای تعهدی برای یک بخش، شامل صورت عملیات، صورت برنامه، صورت داراییها و بدهیها، صورت جریانهای وجوه نقد ، صورت مبادلا‌ت حسابهای مستقل و یادداشتهای همراه می باشد .

علی رغم تمام مزایای گزارشهای مالی تعهدی ، لکن ادعای پاسخگویی کامل این گزارشها به جهت تصمیم گیری های اقتصادی و اهداف پاسخگویی حتی در بخش خصوصی نیز تردید آمیز است ، زیرا در بیشتر موارد اندازه گیری خروجی های بخش عمومی بر مبنای نسبتها و برآیند های تهیه شده درخصوص اثر بخشی هزینه ها ممکن است نامناسب بوده و سودمند نباشد  بیشتر اطلا‌عات تهیه شده از طریق گزارشگری مالی با مبنای تعهدی، نظیر ارزیابی داراییها و حقوق مالکانه، نمی تواند در تصمیمگیری درباره عملکرد، پاسخگویی یا تصمیمهای تامین مالی در بخش دولتی مورد استفاده قرارگیرد . با این حال، استفاده از آن امری گریز ناپذیر است و این امر در حال حاضر با سرعت در حال گسترش است.

4

👇محصولات تصادفی👇

دانلود پاورپوینت فاكتورهاي خاكزايي پاورپوینت تالاسمی نمونه پروپوزال رشته مدیریت بازرگانی گرايش بازاریابی پاورپوینت در مورد استفاده از میکروارگانیسم ها در استخراج طلا مهارت نه گفتن