👈 فروشگاه فایل 👉

تحقیق انواع مواد

ارتباط با ما

... دانلود ...

تحقیق انواع مواد

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

دسته بندی : وورد

نوع فایل :  word (..docx) ( قابل ويرايش و آماده پرينت )

تعداد صفحه : 8 صفحه

 قسمتی از متن word (..docx) : 

1

‏انواع مواد مخدر

‏انواع مواد

‏تریاک و مشتقات آن و نیز داروهای مخدر صناعی مانند پتی‌دین و بعضی چسبهای ‏صنعتی.

‏مواد محرک مانند ‏کوکائین ‏که محرک قشر مغز می‌باشد و ‏آمفتامین.

‏مواد توهم‌زا که فعالیت روانی را مختل و ایجاد توهم می‌کنند مانند: ‏حشیش ‏، ال. اس. دی، مسکالین و پسیلوسیلین.

‏خواب‌آورها مانند باربیتوریکها و همچنین داروهای ضداضطراب و آرام‌بخش مانند ‏مپروبامات و بنزودیازپین‌ها که با مصرف طولانی و مکرر ممکن است وابستگی جسمانی و ‏روانی ایجاد کنند و به هنگام ترک دارو علایم ترک اعتیاد را آشکار سازند.

‏در زیر برخی از موارد مذکور را توصیف می‌کنیم.

2

‏تریاک و مشتقات آن

‏تریاک ‏شیرابه سفت شده‌ای است که از گیاهی به ‏‌نام کوکنار یا ‏خشخاش ‏گرفته می‌شود. برای تهیه تریاک کپسول ‏نارس خشخاش را تیغ می‌زنند و با روشهای خاصی شیرابه‌ها را جمع‌آوری و آماده مصرف ‏می‌کنند. رنگ تریاک معمولا قهوه‌ای و بوی آن نافذ و قوی است. هرچند تریاک در دست ‏پزشک دارویی موثر برای درمان بیماریهاست و مشتقات آن در بسیاری داروها از جمله برخی ‏شربتهای سرفه وجود دارد اما مصرف نادرست آن فاجعه می‌آفریند و تریاکی‌ها همگی دچار ‏عوارض متعدد می‌شود. با مصرف تریاک ابتدا نوعی نشاط و خوشحالی زودگذر به شخص دست ‏می‌دهد. پس از آن مرحله منفی آغاز می‌شود که فرد را برای بدست آوردن آن حالت خوش ‏اولیه به ‌مصرف مجدد تریاک وا می‌دارد.

‏حرکات ارادی معتاد پس از مرحله اول ‏کند‌ می‌گردد و شخص نسبت به امور بی‌تفاوت می‌شود. اراده تریاکی سست و متزلزل و ‏گریز از دام اعتیاد برایش مشکل است. معتاد از لحاظ اجتماعی و اخلاقی به قهقرا ‏می‌رود و با زیر پا گذاشتن ضوابط اخلاقی و قوانین و مقررات همه فعالیت خود را ‏پیرامون بدست‌ آوردن ماده مخدر متمرکز می‌سازد. در صورتی که ماده مخدر به معتاد ‏نرسد دچار علایم خماری می‌شود و نشانه‌هایی مانند خمیازه ، آبریزش از بینی، ‏عطسه ‏، عرق زیاد ، ‏تپش قلب ‏، ‏لرز ، بی‌قراری و اضطراب در او بوجود می‌آید. با ادامه محرومیت ، عوارض شدیدتر و ‏استفراغ ، اسهال ، بی‌اشتهایی ، دردهای

3

‏شدید پشت و شکم و عضلات دست و پا به عوارض ‏دیگر افزوده می‌شود.

‏تریاک در انسان سبب مسمومیت حاد و مزمن می‌شود. در ‏مسمومیت حاد که خیلی سریع بروز می‌کند ابتدا مرحله تحریکی فرا می‌رسد، بیمار دچار ‏سردرد ، سرگیجه ، سنگینی سر می‌شود و سپس احساس تشنگی شدید می‌کند. آنگاه بیمار به ‏خواب عمیق فرو رفته و به طرف مرگ سیر می‌کند. مردمک چشم تنگ می‌شود و دیگر به تحریک ‏با نور پاسخ نمی‌دهد. تنفس نیز خیلی آهسته می‌شود و از 4 تا 5 نفس در دقیقه تجاوز ‏نمی‌کند. مرگ ممکن است در طی چند دقیقه تا چند ساعت در اثر اغما و وقفه تنفس پیش ‏آید. گاهی نیز مسموم با یک بهبودی زودگذر چند روز زنده مانده و سرانجام جان ‏می‌سپارد. در گذشته بسیاری از مسمومیت‌ها و خودکشی‌ها با تریاک انجام می‌گرفت. ‏مسمومیت و مرگ با تریاک فراوان مشاهده می‌شود. مسمومیت مزمن در نزد معتادان دیده ‏می‌شود. آلکالوئیدهای مهم تریاک را که عبارتند از ‏مرفین ‏، ‏کدئین ‏، نارسئین، نارکوتین و پاپاورین ‏می‌توان به شرح زیر خلاصه کرد: مرفین مهمترین آلکالوئید تریاک و دارای طعمی تلخ ‏است.

‏هروئین

👇محصولات تصادفی👇

دانلود لایه های شیپ فایل نقشه ارتفاعی استان گیلان فایل DEM دانلود پاورپوینت روش های مختلف جمع و تفریق ریاضی پایه ششم دبستان دانلود پاورپوینت ریاضی سال دوم دبیرستان جلسه سوم جملات آموزنده 12 ص پاورپوینت آمار تحلیلی