👈 فروشگاه فایل 👉

پاورپوینت بیوسنسورهای نوری در دستگاه پالس اکسی متر

ارتباط با ما

... دانلود ...

پاورپوینت بیوسنسورهای نوری در دستگاه پالس اکسی متر

بیو سنسورهای نوری در دستگاه پالس اکسی متر

مقدمه

امروزه در زمينه هاي مختلفي از جمله پزشكي، صنايع شيميايي، صنايع غذايي، مانيتورينگ محيط زيست و توليد محصولات دارويي و بهداشتي از بيوسنسورها بهره مي گيرند.. ‏

در حقيقت زيست حسگرها ابزارهاي هستند كه مي توانند با بهره گيري از هوشمندي مواد بيولوژيكي، تركيب يا تركيباتي را شناسايي نموده و با آنها واكنش دهند. محصول اين واكنش مي تواند يك پيغام شيميايي، نوري و يا الكتريكي باشد.

بيشترين كاربرد زيست حسگرها در تشخيص هاي پزشكي و علوم آزمايشگاهي است. در حال حاضر بيوسنسورهاي گلوكز از موفق ترين بيوسنسورهاي موجود در بازار هستند كه به اندازه گيري غلظت گلوكز خون مي پردازند. اين ابزار به بيماران مبتلا به ديابت كمك مي كند تا در طول روز به سنجش سطح گلوكز خون خود پرداخته و در زمانهاي مورد نياز انسولين تزريق كنند.

تعریف بیوسنسور

بیو سنسور به طور کلی به احساس و اندازه گیری مواد شیمیایی خاصی که ممکن است فیزیولوژیکی نیز باشد،مربوط می شوند

به عبارت دیگر: یک بیوسنسور را می توان به عنوان ابزاری که از تلفیق یک حسگر بیولیوژیکی متصل به یک مبدل حاصل می شود،تعریف نمود.

👇محصولات تصادفی👇

آشنایی با نحوه شناخت محصولات مبتنی بر نانو پرسشنامه نگرش های ناکارآمد دانلود پاورپوینت عصر طلایی تمدن درس 9 تاریخ یازدهم انسانی بازاريابي گوشت طيور پاورپوینت ریاضیات گسسته جلسه هشتم