👈 فروشگاه فایل 👉

پاورپوینت در مورد برنامه نویسی وب

ارتباط با ما

... دانلود ...

پاورپوینت در مورد برنامه نویسی وب

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

دسته بندی : پاورپوینت

نوع فایل :  powerpoint (..ppt) ( قابل ويرايش و آماده پرينت )

تعداد اسلاید : 47 اسلاید

 قسمتی از متن powerpoint (..ppt) : 

به نام خدا

برنامه نویسی وب ( HTML )

سرفصل ‌ ها :

مقدمه

تاریخچه

فناوری اطلاعات

مفاهیم

HTML

DHTML

مراحل ايجاد يك سايت اينتر نتي

خروج

 مقدمه :

مبحث اینترنت و زیرشاخه ‌ های آن -در یک نگاه کلی- شاخه ‌ ای از علم شبکه ‌ های کامپیوتری هستند. در واقع اگر بخواهیم به مباحث سطح بالا و کاربردی شبکه ‌ های کامپیوتری بپردازیم، اینترنت و تکنولوژی ‌ های آن از اولویت بالایی برخوردارند.

در دنیای امروز که جهت ‌ گیری اکثر دولت ‌ ها به سوی بیشتر و زودتر دانستن است، به جرأت می ‌ توان گفت «فناوری اطلاعات و ابزار قدرتمند آن یعنی اینترنت در میزان پیشرفت علمی و فنی یک ملت نقش بسزایی دارد.»

با درک اهمیت یادگیری و بکارگیری اینترنت در زندگی عادی مرور مختصری را روی آن خواهیم داشت.

 تاریخچه :

پس از آنکه شوروی سابق اولین ماهواره ‌ ی مصنوعی را در سال 1957 به فضا پرتاب کرد، به دلیل رقابت تنگاتنگ نظامی میان آمریکا و شوروی، اداره ‌ ی دفاع آمریکا به دستور آیزنهاور (رئیس ‌ جمهور وقت ایالات متحده) اقدام به تشکیل آژانس تحقیقاتی پروژه ‌ های پیشرفته (آرپا) نمود. به دنبال تشکیل آرپا و برای آماده ‌ باش و کنترل بیشتر بر روی منابع موشکی، پنتاگون بودجه ‌ ای را برای تحقیقات دانشگاهی در مورد ساختن یک شبکه ‌ ی ارتباطی بین مناطق مختلف نظامی آمریکا اختصاص داد. حاصل این تحقیقات بعدها آرپانِت نامیده شد که در ابتدا صرفاً 4 کامپیوتر در آمریکا را به هم مرتبط می ‌ کرد. آرپانت به سرعت گسترش یافت و با طراحی و پیاده ‌ سازی پروتکل TCP/IP و همکاری دانشگاه برکلی در فراهم کردن رابط نرم ‌ افزاری مناسب به کمک سیستم عامل یونیکس این دانشگاه، اینترنت متولد شد.

 فناوری اطلاعات :

آنچه امروز اینترنت را با اهمیت جلوه می ‌ دهد، دیدگاه گسترش ارتباطات و اطلاعات است. با این رویکرد می ‌ توان به اینترنت با دید یک ابزار قدرتمند برای گسترش فرهنگ، علم و فناوری نگریست. اهمیت فناوری اطلاعات و ارتباطات تا حدی است که کلان ‌ ترین بودجه ‌ های دولت ‌ های پیشرفته و در حال توسعه را به خود اختصاص داده است.

حرکت به سوی آموزش الکترونیکی، دولت الکترونیکی، تجارت الکترونیکی و بسیاری از محصولات و فرآورده ‌ های IT از سوی کشورهای مختلف، چیزی نیست که بتوان به سادگی از کنار آن گذشت.

درک عمیق تمامی این موارد نیازمند داشتن درکی مناسب از اینترنت و در واقع تکنولوژی تور جهان گستر است. به این منظور مروری خواهیم داشت بر روی مفاهیم اولیه ‌ ی اینترنت.

 مفاهیم :

اینترنت :

مخفف واژه ‌ ی Inter Network است. بزرگترین شبکه ‌ ی دنیا که از به هم پیوستن تعداد زیادی کامپیوتر ایجاد شده است. این تصور که اینترنت بر روی چند کامپیوتر

خاص در دنیا سوار شده به کلی غلط است. در واقع هر کامپیوتری که به طریقی به اینترنت متصل می ‌ شود، جزئی از اینترنت محسوب می ‌ شود.

پروتکل :

واژه ‌ ی پروتکل در لغت به معنای قرارداد است و از دیدگاه علم اینترنت، به قوانینی گفته می ‌ شود که 2 یا چند کامپیوتر برای ارتباط (رد و بدل کردن اطلاعات) با یکدیگر رعایت می ‌ کنند. به عنوان مثال هنگامی که کامپیوتر 1 در حال صحبت کردن است،

کامپیوتر 2 به حال گوش دادن درمی ‌ آید و ضمناً میان صحبت کامپیوتر 1 صحبت نمی ‌ کند.

پروتکل اصلی اینترنت، TCP/IP است، که قسمت IP آن وظیفه ‌ ی حمل بسته ‌ های اطلاعات از طریق کابل ‌ ها و شبکه ‌ ی اینترنت و قسمت TCP هم عهده ‌ دار تعیین صحت داده و رساندن آن به سطح قابل استفاده برای کاربر را دارد. یک سطحْ بالاتر و برای دسترسی به سایت ‌ های اینترنتی از پروتکل HTTP یا همان مجموعه قواعد دریافت اطلاعاتی شامل متن، صوت، تصویر و ... (در قالب HTML ) از تور جهان گستر استفاده می ‌ کنیم.

سرویس ‌ دهنده/ سرویس ‌ گیرنده : ( ( SERVER / CLIENT

تمامی سایت ‌ های اینترنتی که مشاهده می ‌ کنیم، از طریق یک سِرْوِر (سرویس دهنده) برای ما یعنی سرویس گیرنده (یا مشتری) فرستاده می ‌ شود. در واقع سرور منتظر یک تقاضای مشاهده ‌ ی صفحه ‌ ی وب از جانب مشتری است تا آن صفحه را برای او ارسال کند. مثلاً هنگامی ‌ که ما در نوار آدرس مرورگر وب خود ‌ آدرس www.google.com را وارد می ‌ کنیم، مرورگر در نقش مشتری، درخواستی را به سِروری که صفحه ‌ ی گوگل را در اختیار دارد می ‌ فرستد. پس از آن سرور در پاسخ به این درخواست، صفحه ‌ ی گوگل را برای مشتری ارسال می ‌ کند و مرورگر پس از دریافت، آن ‌ را به ما نمایش می ‌ دهد. لازم به ذکر است که این درخواست و پاسخ –که به Request و Response مشهور است- از طریق پروتکل HTTP صورت می ‌ گیرد.

👇محصولات تصادفی👇

رضایت مشتری چیست و چه مفهومی دارد ؟ تحقیق شرکت پریمت صورتهای مالی تحقیق توسعه شهری تحقیق قاعده تحذير نقش هشدار دهنده در رفع مسئوليت كيفري 17 پاورپوینت فصل دوم ریاضی هفتم مبحث اعداد صحیح