👈 فروشگاه فایل 👉

پاورپوینت با موضوع موزه گنجینه بابل

ارتباط با ما

... دانلود ...

پاورپوینت با موضوع موزه گنجینه بابل

دانلود پاورپوینت با موضوع موزه گنجینه بابل

دارای 42 اسلاید و با فرمت pptx و قابل ویرایش و آماده برای ارائه ، چاپ ، تحقیق و کنفرانس می باشد.

تعداد اسلاید : 42 اسلاید

فرمت فایل: پاورپوینت ppt و قابل ویرایش

آماده برای : ارائه ، چاپ ، تحقیق و کنفرانس

قسمتی ازمتن اسلایدها :

موزه گنجینه بابل

شهرستان بابل يكي از شهرستانهاي مركزي استان مازندران است كه از طرف شمال به شهرستان بابلسر و درياي خزر،از طرف مشرق به شهرستان قائم شهر، از طرف جنوب به شهرستان سوادكوه و رشته كوههاي البرز مركزي، و از طرف مغرب به شهرستان آمل محدود مي شود. شهر بابل امروزی شهری بود پاک و مقدس در نزدیکیهای دریا و برای جای داشتن میترای بزرگ (آتشکده میترا) بومیان مه میترا یا جایگاه میترای بزرگ می نامند.

این نام در دوره اسلامی به زبان تازی مه مطیرا گردیده و مازندران را سرزمین خدایان قدیم و اسامی اسکنه آنرا مأخوذ از نام خدایان می داند اسم ان بعلت مركزيتي كه در فروش اجناس و محصولات دهستانهاي اطراف داشت به بارفروش ده مرسوم و سپس در اواخر سلسله صفويه به بارفروش معروف گرديد.

در سال 1310 ه.ش كه نقشه كشي در شهر بابل آغاز مي شود، به دستور پهلوي اول (رضا پهلوي) نام شهر از بارفروش به بابل تغيير داده مي شود. شهر كنوني بابل در روز اول آذر سال 1310ه.ش بابل نام گرفت.

اين بنا داراي چند دسترسي اصلي و فرعي است. خيابان مدرس و 22 بهمن مسيرهايي هستند كه اين بنا را به خيابان امام رضا (ع) يا كمربندي غربي مرتبط و خيابان مدرس آن را با ميدان ولايت متصل مي سازد.

ساختمان موزه بابل از جبهه غربي و شمالي به بافت مسكوني، از جبهه شرقي به خيابان مدرس و از جبهه جنوبي به به خيابان آيت ا... سعيدي محدود مي گرد. اطراف اين محله و حوزه نفوذ آن نيز به سبب داشتن يادمانها و بناهاي بسياري از دوره هاي مختلف قاجاري و پهلوي حائز اهميت است.

👇محصولات تصادفی👇

دانلود پاورپوینت خانه‌ هاي هوشمند دانلود پاورپوینت شناخت اشعه ایکس پروپوزال حسابداری در مورد ارتباط برنامه های توسعه صادرات و عملکرد شرکت پاورپوینت در مورد قانون بودجه سال 1397کل کشور احکام مرتبط با سازمان تأمین اجتماعی تحقیق گاز طبيعي وشاخه هاي اصلي اين صنعت