👈 فروشگاه فایل 👉

پاورپوینت بررسي اثرات و پيامدهاي زيست محيطي ناشي از تخليه آب توازن بر روي اكوسيستم دريايي

ارتباط با ما

... دانلود ...

پاورپوینت بررسي اثرات و پيامدهاي زيست محيطي ناشي از تخليه آب توازن بر روي اكوسيستم دريايي

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

دسته بندی : پاورپوینت

نوع فایل :  powerpoint (..ppt) ( قابل ويرايش و آماده پرينت )

تعداد اسلاید : 24 اسلاید

 قسمتی از متن powerpoint (..ppt) : 

بررسي اثرات و پيامدهاي زيست محيطي ناشي از تخليه آب توازن بر روي اكوسيستم دريايي

پروژه درسي آلودگي دريا

یکی از راه های انتقال آلودگی نفتی به ویژه در بنادر ، شستشوی محفظه بارگیری نفتکش ها و آبگیری این محفظه ها برای حفظ تعادل نفت در طول مسیر برگشت به سمت حوزه نفتی است.

شكل ديگري از آلودگي دريا كه به سادگي نمي توان آنرا در رديف انواع ديگر آلودگيها طبقه بندي نمود، تغيير در ساختار ژني اكوسيستمهاي آبي از طريق انتقال عمدي يا غير عمدي گونه هاي غير بومي موجودات زنده به اكوسيستمهاي دريايي مي باشد .

آب توازن كشتيها به طور گسترده عامل انتقال غيرعمدي ارگانيسمهاي زنده در بين اكوسيستم هاي دريايي محسوب مي شود .

كشتيهاي جهان همه ساله در حدود ١٠ ميليارد تن آب توازن جابجا مي کنند و تخمين زده شده است كه حداقل روزانه ٣ تا٤ هزار گونه از موجودات زنده به اين وسيله از محلي به محل ديگر انتقال مي يابند.

مقدمه

کشتی های بار کش و نفت کش ها برای ایجاد تعادل خود در حین مسافرت های دریایی، مقداری از آب دریا را برداشت کرده و توسط مجاری در کف و جداره کشتی ، در مخازن خود ذخیره میکنند. استفاده از آب توازن فوایدی مانند نگه داری پایداری كشتی ها، افزایش بازدهی پروانه كشتی ها با غوطه ور شدن كامل پروانه در آب و همچنین بالا بردن بازدهی سكان كشتی ها را شامل می شود. اما آب های برداشتی می تواند خسارت های جبران ناپذیری را به محیط زیست دریا و همچنین مسائل اقتصادی و اجتماعی وارد سازد.

آب توازن چيست؟

👇محصولات تصادفی👇

دانلود پاورپوینت تشریح قلب گوسفند چهار موضوع در خصوص ارزشيابي كاركنان دانلود پاورپوینت خدمات متقابل ایران و اسلام تحقیق استاندارد ميوه ها و سبزيها از برداشت تا نگهداری 10ص دانلود پاورپوینت نقش فناوری اطلاعات در كشورداری