👈 فروشگاه فایل 👉

پاورپوینت سیستم های اطلاعاتی راهبردی

ارتباط با ما

... دانلود ...

پاورپوینت سیستم های اطلاعاتی راهبردی

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

دسته بندی : پاورپوینت

نوع فایل :  powerpoint (..ppt) ( قابل ويرايش و آماده پرينت )

تعداد اسلاید : 45 اسلاید

 قسمتی از متن powerpoint (..ppt) : 

سیستم های اطلاعاتی راهبردی

دانشجو:

معصومه منوچهری

فصل هشتم سیستمهای اطلاعات مدیریت پیشرفته

استاد راهنما: دکتر نجات بخش اصفها نی

رشته مدیریت اجرایی

نیمسال اول90-89

مقدمه

امروزه سیستم ها و فناوری های اطلاعاتی به ابزاری حیاتی برای مدیریت راهبردی سازمان تبدیل شده است. بسیاری از سازمان ها از آن برای تدوین ، اجرا و ارزیابی راهبردهای خود و کسب مزیت های رقابتی استفاده می کنند. موفقیت سازمان ها و شرکت ها در محیط های پویای امروزی تا حد زیادی به اثر بخش بودن مدیریت راهبردی و سیستم های اطلاعات راهبردی بستگی دارد .

اهداف سازمانی در حقیقت، نتایج مطلوب و مورد انتظار یک سازمان می باشد . در این خصوص، راهبردها، راه رسیدن به اهداف و چگونگی تحقق اهداف را به ما نشان می دهند . سیستم های اطلاعاتی راهبردی به سازمان ها کمک می کنند تا به اهداف مهم و راهبردی و از جمله کسب مزیت های رقابتی نائل شوند.

با توجه به اهمیت سیستم های اطلاعاتی راهبردی، در فصل هشتم ابتدا مدیر یت راهبردی تعریف و سپس سیستم های اطلاعاتی راهبردی و انواع آن تشریح می شود . در این فصل را چارچوب رقابتی پورتر به عنوان چارچوبی برای تحلیل اثرات سیستم های اطلاعاتی بر مدیریت راهبردی استفاده به عمل می آید. همچنین برخی از مهم ترین مدل های سیستم های اطلاعاتی راهبردی مورد اشاره قرار می گیرد . در خاتمه نیز برنامه ریزی راهبردی سیستم های اطلاعاتی که خروجی اصلی آن مجموعه مشخصی از سیستم های اطلاعاتی است که می تواند به سازمان در انجام طرح های تجاری و دستیابی به اهداف مورد نظر کمک کند، تبیین می گردد .

مدیریت راهبردی

مدیریت راهبردی فرآیند تدوین راهبرد، اجرای راهبرد و ارزیابی راهبرد می باشد . فرایند تعیین اهداف سازمانی، ایجاد سیاست ها و برنامه هایی برای رسیدن به اهداف تعیین شده و تخصیص منابع جهت اجرای برنامه ها می باشد. معمولاً توسط مدیران ارشد سازمان به انجام می رسد و جهت کلی موسسه را تعیین می کند. برای کسب موفقیت در مدیریت راهبردی هماهنگی بین واحدهای مختلف مانند بازاریابی، امور مالی( حسابداری)، تولید، تحقیق و توسعه و سیستم های اطلاعاتی لازم و ضروری است. راهبردی سازمان باید با منابع ، شرایط و موقعیت و اهداف آن متناسب باشد. فرآیند مدیریت راهبردی : شامل تلفیق مزیت های راهبردی با محیط کسب و کار سازمان است. هدف راهبرد در سطح کل سازمان، قر ار دادن سازمان در موقعیتی است که بتواند رسالت و ماموریتش را به طور موثر و کارآمد انجام دهد. ( یک راهبرد خوب د ر سطح کل سازمان باید اهداف، سیاستها و راهکارهای سازمان را به صورت یک کل به هم وابسته ، منسجم و یکپارچه

👇محصولات تصادفی👇

پاورپوینت پوسیدگی اهمیت بیماریهای غیرواگیر تحقیق بررسي قاعده (منع تعقيب مجدد) در حقوق جزاي بين الملل و حقوق جوامع اروپا 32 پاورپوینت در مورد حرکات اصلاحی وضعيت صحيح خوابيدن پاورپوینت در مورد فیزیک پیش مبحث نمودارها (تحقیق داش آموزی)